Ogrzewanie przyszłości oraz jedno z podstawowych źródeł ogrzewania
Podstawowa zasada działania pompy ciepła polega na tym, aby odebrać energię cieplną o niskim poziomie temperatury i poprzez doprowadzenie energii mechanicznej doprowadzić ją do poziomu wysokiej temperatury użytkowej.
Najważniejszymi elementami konstrukcji pompy ciepła są sprężarka, skraplacz (wymiennk ciepła), zawór rozprężny i parownik (wymiennik ciepła).
Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie spręża je, co powoduje wzrost temperatury. Gorący czynnik chłodniczy zaczyna wrzeć. Gaz powstający podczas wrzenia jest kierowany do zasilanej elektrycznie sprężarki. W wyniku sprężania gazu rośnie ciśnienie oraz znacznie wzrasta jego temperatura. Ze sprężarki gaz jest wtłaczany do wymiennika ciepła (skraplacza), gdzie oddaje energię cieplną do systemu grzewczego budynku, po czym ulega schłodzeniu i skrapla się. Energia cieplna wytwarzana przez czynnik chłodniczy w skraplaczu jest odbierana przez wodę w systemie grzewczym (czynnik grzewczy). Czynnik grzewczy krąży w obiegu zamkniętym i przenosi energię cieplną podgrzanej wody do ogrzewacza c.w.u. i grzejników/ogrzewania podłogowego budynku.
W ofercie również pompy gruntowe z montażem (dowiedz się więcej)